Uzyskanie dofinansowania z UE na wybrane szkolenia na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowane. Jednak, aby skorzystać z podmiotowego systemu finansowania szkoleń i otrzymać dofinansowanie, wystarczy przejść krótka ścieżkę składającą się z sześciu kroków, które opisujemy poniżej. Warto zapoznać się z tym poradnikiem, ponieważ fundusze unijne zostały już uruchomione, a ilość środków na finansowane kursów jest ograniczona.

1. Znajdź odpowiednie do swoich potrzeb szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych

To ważne, aby dobrać odpowiednie szkolenia dostosowane do potrzeb firmy i pracowników. Zastanów się dobrze jakie szkolenia będą spełniały Twoje wymagania. Wybieraj kusy autoryzowane, które przygotowane zostały przez producentów danych rozwiązań. Dzięki temu w żadnym stopniu nie będą one ustępowały kursom komercyjnie dostępnym na rynku. Korzystaj tylko z usług firm, których usługi mogą być objęte dofinansowaniem.
UWAGA: nie przejmuj się jeśli usługa którą wybrałeś realizowana jest poza Twoim województwem – możesz skorzystać z usług szkoleniowych na terenie całej Polski!

2. Skontaktuj się z Operatorem odpowiednim dla Twojej lokalizacji

Na stronie BUR znajdziesz informacje o aktualnym stanie Podmiotowego Systemu Finansowania w Twoim województwie, jak i o obecnie planowanych lub już realizowanych projektach objętych dofinansowaniem. Listę operatorów w Twoim województwie sprawdzisz również na dole tej strony >>

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie operatora

Każdy z operatorów do Twojej dyspozycji odda formularz zgłoszeniowy, który szybko i łatwo wypełnisz. Złóż go zgodnie z wymaganiami w siedzibie operatora osobiście lub listownie bądź za pomocą poczty e-maiI i oczekuj na kontakt. Jeśli tylko będziesz miał jakieś pytania podczas wypełnienia  wniosku, skontaktuj się z biurem obsługi klienta danego operatora.

4. Podpisz umowę z operatorem

Po pozytywnej weryfikacji Twojego zgłoszenia, operator skontaktuje się z Tobą w celu podpisania umowy, dzięki której otrzymasz dofinansowanie i co najważniejsze będziesz mógł rozpocząć wybrane przez Ciebie szkolenia.

5. Zarejestruj się i skorzystaj ze szkolenia dzięki BUR

Poprzez Bazę Usług Rozwojowych zarejestruj się na wybrane szkolenie. Skorzystaj z niego, nabywając nowe umiejętności i kwalifikacje. Pamiętaj, aby ocenić szkolenie, w którym brałeś udział oraz opłacić usługę wykonawcy.

6. Otrzymaj refundację poniesionych kosztów szkolenia.

Gdy już jesteś bogatszy o wiedzę i umiejętności – zakończyłeś szkolenie. Operator zrefunduje Ci nawet do 80% wartości szkolenia.

To tylko sześć kroków, które pozwoli Ci zrealizować zamierzone plany edukacyjne przy wsparciu otrzymanego dofinansowania.

Cały projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, spełniających kryteria określone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstwa w art. 2 załącznika I do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze województwa, w którym realizowany jest dany projekt. Refundacja obejmuje od 50% do 80% wartości zrealizowanych usług.

 

Share This

Zaciekawił Cię ten artykuł?

Podziel się nim ze znajomymi :)