bony szkolenioweZdecydowaniem najlepszym kierunkiem na początku 2017 roku dla mieszkańców Małopolski będzie „Kierunek Kariera”. To pierwszy współfinansowany projekt prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w tym roku. W jego ramach Uczestnicy przejdą profesjonalny Bilans Kariery (specjalistyczna usługa doradcza pozwalająca na podsumowanie dorobku zawodowego, doświadczenia, wykształcenia, odbytych kursów i szkoleń oraz innych umiejętności) jak i otrzymają współfinansowane bony szkoleniowe, dające możliwość podniesienia kompetencji poprzez udział w szkoleniach z zakresu:

 • Kompetencji cyfrowych (SZKOLENIA INFORMATYCZNE) – są to kursy prowadzące m.in. do nabycia kompetencji z zakresu przeglądania i wyszukiwania informacji, przechowywania i znajdowania treści, komunikacji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji, tworzenia treści w różnych formatach, platformach i środowiskach cyfrowych, programowania czy także obsługi specjalistycznych programów
 • Innych kompetencji, z wyłączeniem zawodowych, dla których możliwe jest uzyskanie potwierdzenia ogólnie uznanym certyfikatem, w tym:
 • Języków obcych – szkolenia obejmujące języki obce (poza zawodowymi), w tym język polski dla obcokrajowców, realizowane zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego, potwierdzane ogólnie uznanym certyfikatem.

Finansowanie również można zdobyć na egzaminy (usługi potwierdzania kompetencji) mające na celu uzyskanie certyfikatu z zakresu Usług, o których mowa w punktach od a do c.

Warunki udziału w projekcie:

Projekt skierowany jest do osób spełniających łącznie poniższe warunki:

 • są osobami pracującymi;
 • mieszkają lub pracują lub uczą się na terenie województwa małopolskiego;
 • ukończyły 25 lat i posiadają niskie kwalifikacje, tj. wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum/technikum (obejmujący maksymalnie egzamin maturalny) lub mają więcej niż 50 lat, niezależnie od poziomu wykształcenia.

Uczestnikami Projektu mogą być także osoby pracujące w wieku 18 – 25 lat o niskich kwalifikacjach, które mieszkają lub pracują lub uczą się na terenie województwa małopolskiego. Kierunek Kariera swym zakresem ma objąć 23 000 osób. Już teraz zgłoszonych jest przeszło 1 600 uczestników.

Współfinansowanie:

Każdy uczestnik może otrzymać 180 bonów o wartości 2700 zł, co w przypadku szkoleń:

 • językowych odpowiada 180 godzinom dydaktycznym usługi (1h dydaktyczna = 1 bon o wartości maksymalnie 15 zł);
 • informatycznych i kursów prawa jazdy odpowiada 90 godzinom dydaktycznym usługi (1h dydaktyczna = 2 bony o łącznej wartości maksymalnie 30 zł);
 • z zakresu zarządzania projektami odpowiada 60 godzinom dydaktycznym usługi (1h dydaktyczna = 3 bony o wartości maksymalnie 45 zł).

Zakup bonu finansowany jest w 87% ze środków publicznych oraz w 13% ze środków prywatnych (wkład własny uczestnika). Uczestnik ma również możliwość dopłaty ze środków własnych do usług lub szkoleń przewyższających ceną współfinansowanie wynikające z bonów.

Jak uzyskać finansowanie szkoleń za pomocą bonów szkoleniowych?

 1. Dokonaj zgłoszenia poprzez Formularz Zgłoszeniowy (wypełnij go, wydrukuj i podpisz, a następnie przekaż do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie,Nowym Sączu lub Tarnowie).
 2. Skorzystaj z Bilansu Kariery.
 3. Odbierz Bony Szkoleniowe lub zawrzyj umowę z Urzędem Pracy.
 4. Wybierz interesujące Cię szkolenia z pośród zamieszczonych w Bazie Usług Rozwojowych.
 5. Rozlicz się za szkolenia za pomocą uzyskanych z Urzędu Pracy bonów szkoleniowych.

Załączniki do pobrania:

Źródła: https://www.pociagdokariery.pl/kierunek-kariera/35,kierunek-kariera-projekt-dla-osob-pracujacych

Share This

Zaciekawił Cię ten artykuł?

Podziel się nim ze znajomymi :)